• Baner
  • Starachowice

Szkoła GV Starachowice Zaprasza      więcej

US Trinity 1Przestawiciele dwudziestu największych irlandzkich wyższych uczelni, stowarzyszenia uczelnianych biur karier oraz stowarzyszenia irlandzkich pracodawców spotkali się 7 września 2017 r. w Dublinie na prezentacji efektów projektu CES&L, w którym obok partnerów z Austrii, Bułgarii, Irlandii, Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii i Włoch wzięła czynny udział Global Village. Spotkanie odbyło się w salach Trinity College - najstarszego i najbardziej szanowanego irlandzkiego uniwersytetu.

Warsztaty dla uczestników spotkania, prezentujące, dla przykładu, pierwszy z dziesięciu modułów przeprowadziła Urszula Szczepańczyk z Global Village (na zdjęciu).

Celem projektu CES&L (alternatywna nazwa: "Languages 4 work") jest zwiększenie szans zatrudnienia studentów studiów językowych poprzez sprawienie by planowanie kariery i działania związane z przyszłą pracą były częścią ich studiów. Biegła znajomość języka jest niezbędna dla absolwentów uczelni przy poszukiwaniu zatrudnienia na międzynarodowym rynku pracy. Jednak absolwenci często mają problemy z określeniem wszystkich swoich umiejetności w trakcie procesu rekrutacyjnego. Produkty powstałe w trakcie dwuletnich prac nad projektem przydadzą się także młodzieży ostatnich klas szkół średnich. Pomogą jej w wyborze ścieżek edukacji i kariery, odpowiadających indywidualnym umiejętnościom i predyspozycjom.

Projekt został dofinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+.

Strony projektu