• Baner
  • Starachowice

Szkoła GV Starachowice Zaprasza      więcej

okladkasmalllolipop"Mam wielką przyjemność przedstawić Państwu kilka wybranych, pierwszorzędnych projektów europejskich, zachęcających do nauki języków" - pisze Leonard Orban, Europejski Komisarz ds. Wielojęzyczności w broszurze "Języki dla Europy", którą wydała właśnie w dziesięciu językach Komisja Europejska. "Projekty europejskie zawarte w niniejszej broszurze stanowią główny wkład w propagowanie wielojęzyczności w Europie" - czytamy nieco dalej.

Z satysfakcją zauważyliśmy, że do najlepszych projektów w zakresie nauczania języków obcych Komisja Europejska zaliczyła "LOLIPOP - Europejskie Portfolio Językowe Online". Wśród 12 partnerów z wielu krajów, którzy zrealizowali ten "pierwszorzędny" projekt jest PASE, w którego imieniu koordynatorem projektu był Zbigniew Szczepańczyk z "Global Village" oraz kielecka Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa. W trakcie prac nad projektem Z.Szczepańczyk był członkiem zespołu CALL (Computer-Assisted Language Learning - komputerowego wspomagania nauczania języków), a pracownicy Wydziału Informatyki WSEiP wykonali większość pracy przy informatycznej stronie projektu.

Przypomnijmy, że podpis tegoż Komisarza ds. Wielojęzyczności, p. Leonarda Orbana, widnieje na dyplomie najbardziej w naszej dziedzinie prestiżowego wyróżnienia - Europejskiego Znaku Innowacyjności w Nauczaniu Języków Obcych którym Komisja Europejska uhonorowała "Global Village" w ub. roku.

Broszurę "Języki dla Europy" w języku polskim można przeczytać tutaj, strona domowa projektu LOLIPOP znajduje się tutaj