US Trinity 1Przestawiciele dwudziestu największych irlandzkich wyższych uczelni, stowarzyszenia uczelnianych biur karier oraz stowarzyszenia irlandzkich pracodawców spotkali się 7 września 2017 r. w Dublinie na prezentacji efektów projektu CES&L, w którym obok partnerów z Austrii, Bułgarii, Irlandii, Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii i Włoch wzięła czynny udział Global Village. Spotkanie odbyło się w salach Trinity College - najstarszego i najbardziej szanowanego irlandzkiego uniwersytetu.

Warsztaty dla uczestników spotkania, prezentujące, dla przykładu, pierwszy z dziesięciu modułów przeprowadziła Urszula Szczepańczyk z Global Village (na zdjęciu).

Celem projektu CES&L (alternatywna nazwa: "Languages 4 work") jest zwiększenie szans zatrudnienia studentów studiów językowych poprzez sprawienie by planowanie kariery i działania związane z przyszłą pracą były częścią ich studiów. Biegła znajomość języka jest niezbędna dla absolwentów uczelni przy poszukiwaniu zatrudnienia na międzynarodowym rynku pracy. Jednak absolwenci często mają problemy z określeniem wszystkich swoich umiejetności w trakcie procesu rekrutacyjnego. Produkty powstałe w trakcie dwuletnich prac nad projektem przydadzą się także młodzieży ostatnich klas szkół średnich. Pomogą jej w wyborze ścieżek edukacji i kariery, odpowiadających indywidualnym umiejętnościom i predyspozycjom.

Projekt został dofinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+.

Strony projektu

Logo projektuCESiLGlobal Village, wraz z partnerami z Austrii, Bułgarii, Irlandii, Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii i Włoch, realizuje projekt "Languages4work" (CES&L) mającego na celu zwiększenie szans zatrudnienia studentów studiów językowych poprzez sprawienie by planowanie kariery i działania związane z przyszłą pracą były częścią ich studiów. Projekt został dofinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+.

Zespół projektu (składający się z pracowników uczelni, pracodawców i doradców zawodowych) przeprowadza badanie wśród pracodawców w wielu krajach europejskich, aby zasięgnąć ich opinii na temat w jaki sposób uczelnie mogą zwiększyć szanse studentów na zatrudnienie i aby określić znaczenie kwalifikacji językowych na dzisiejszym międzynarodowym rynku pracy.

Więcej o projekcie: kliknij tutaj

Strona projektu: kliknij tutaj

Berlin - spotkanie inaugurujące projekt

Berlin 1

Berlin6 small

W kieleckim Centrum Geoedukacji odbyła się 10 marca konferencja podsumowująca ponad dwuletnią pracę nad projektem "Everyplace". Instytucją aplikującą była Global Village, oprócz nas realizowały projekt uczelnie z Czech, Litwy, Łotwy i Niemiec oraz austriacka firma konsultingowa. Efektem są multimedialne kursy języków: czeskiego, litewskiego, łotewskiego, niemieckiego i polskiego dla mówiących tymi językami oraz dla znających język angielski. Projekt promuje także miasta w krajach uczestników przedsięwzięcia - w Polsce są to oczywiście Kielce. Materiały składające się na projekt zajmują ponad 12 GB na dedykowanym serwerze przyłączonym do sieci światłowodowej.

Realizacja projektu była możliwa dzięki centralnemu unijnemu programowi KA2-Languages. Nasz projekt był pierwszym polskim projektem w historii tego programu, który uzyskał dofinansowanie.

Autorem poniższych zdjęć z konferencji jest Krzysztof Pęczalski.

View the embedded image gallery online at:

Na dorocznej wystawie Expolingua w Berlinie zaprezentowaliśmy (przy współpracy niemieckiego partnera - Volkshochschule Passau) nasz projekt Everyplace. Realizacja projektu, którego celem jest "marketing miejsc" (m.in. Kielc) oraz nauka języków: polskiego, niemieckiego, czeskiego, litewskiego i łotewskiego zakończy się w marcu 2014 r.

View the embedded image gallery online at:

Global Village została laureatem prestiżowej nagrody "Comenius EduMedia Award", przyznawanej co rok dla najlepszych europejskich edukacyjnych produktów multimedialnych. Nagrodę zdobyliśmy za projekt "Everyplace": www.eu-everyplace.eu .

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w "Domu Europejskim" w Berlinie.